Technické informace

Šíře dveří: udává se vždy jako velikost průchodu v cm, měřená jako vzdálenost od futra k futru. Skutečný rozměr šířky dveří je o 50mm větší než průchod (o falc) Příklad: dveře šíře 60cm mají skutečný rozměr 65 cm.

Výška dveří: dle ČSN 197 cm, skutečný rozměr dveří je 198,5 cm (zvětšený o falc).

 Dveře s falcem detail:
 
Hmotnost: cca 20 kg +- 3 kg dle typu dveří.
Typ zámku:
Mezipokojový rozteč 72 mm (rozměr vzdálenost osy kliky od osy klíče) = zámek vhodný do interiéru, dodávaný s 1 ks tvarového klíče.
Zámek FAB rozteč 72mm = dodáváno bez vložky FAB.
WC zámek rozteč 72mm = zámek zamykatelný pouze zevnitř, vhodný do koupelen.
 
 

Určení správného typu dveří:

Jak na to???

Postavte se čelem ke dveřím, zavěšeným v zárubni, a hledejte panty, pokud je vidíte vlevo = dveře jsou levé, pokud je vidíte vpravo = dveře jsou pravé, z opačné strany dveří panty nevidíte!!
 
 

Obložkové zárubně

Obložkové zárubně jsou vyráběny z kvalitního, výběrového, smrkového dřeva se zachováním původní kresby.

Kontrukce obložkové zárubně: je tvořená ostěním (slepená deska tloušťky 25mm), na kterém je drážka pro těsnění, a lišta (65mm) tvořící pohledvou část zárubně. Ostění je tvořeno ze 3 dílů – ve svislé části jsou našroubovány držáky pantů, a v liště otvory pro panty, ve falci je otvor pro imbus klíč, kterým se seřizují a upevňují panty. V druhé svislé části je opět lišta a ostění a ve falci je zafrézován protiplech pro zámek a západku. Horní díl je konstrukčně shodný se svislými díly. Lišty jsou v horních rozích seříznuty pod úhlem 45°.

Obložkové zárubně je možno vyrobit v jakémkoliv rozměru - možná i atypová výroba. Doporučujeme maximální tloušťku zdi 550mm.

Zárubně jsou dodávány v přírodním stavu, tzn. bez povrchové úpravy. Zárubně je proto nutno nalakovat.

Cena obložkových zárubní je závislá na tlouštce zdi, na kterou budou přesně vyrobeny.

Obložkové zárubně jsou vyráběny ve 2 provedeních:

  • průchozí - na tento typ zárubní nepůjdou nikdy zavěsit žádné dveře (zárubně neobsahují panty, ani přípravu pro panty, ani protiplech pro zámek a západku).
  • zárubně k interiérovým dveřím - konstrukce je daná normou ČSN (pokud zákazník nespecifikuje jinak) tak, aby bylo možno na ně zavěsit libovolné interiérové dveře (vyrobené dle ČSN normy).
 
 

Určení správné šíře obložkové zárubně:

Šíře obložkové zárubně vychází z tloušťky zdi měřené v nejužším místě (udávaná v mm). Dle tohoto rozměru bude obložková zárubeň vyrobena, její konstrukce umožňuje zvětšení o 10mm.

Doporučené ROZMĚRY STAVEBNÍHO OTVORU pro obložkové zárubně:
- dveře šíře 60cm = stavební otvor 68 x 201,5 cm
- dveře šíře 70cm = stavební otvor 78 x 201,5 cm
- dveře šíře 80cm = stavební otvor 88 x 201,5 cm
- dveře šíře 90cm = stavební otvor 98 x 201,5 cm